Hakkımızda

О-Компании

DANIŞMANLIK

Avukatlık ofisimiz, Türkiye'de, Antalya ve çevresinde, daha çok turizm, inşaat, tarım, ticaret, emlak konularında faaliyet gösteren yatırım şirketlerine İngilizce, Almanca ve Rusça dillerinde hizmet vermektedir. Böylelikle yabancı yatırımcıların Türkiye'de karşı karşıya kalacağı hukuksal problemler en aza indirilmektedir. Bunun yanı sıra avukatlık büromuz, tüm gerçek ve tüzel kişilerin, daire satın alma, işyeri devir alma, oturma izni, çalışma izni, evlenme, boşanma ve diğer hukuki tüm işlemlerinde İngilizce, Rusça ve Almanca dillerinde sözlü ve yazılı danışma vermektedir. Hukuk büromuz, İstanbul ve Ankara hukuk fakültelerinden mezun işinde en az 5 yıl tecrübeli avukatlardan oluşan kadrosuyla 12 yıldır faaliyet göstermektedir. Bu sebeple müvekillerimize daha iyi hizmet verebilmek adına Londra ve Moskova'da irtibat bürolarımız bulunmaktadır.

BORÇ TAHSİLATI

Avukatlık ofisimiz, yerli ve yabancı firmaların ve gerçek kişileri Türkiye'de Avrupa'da, Rusya'da tüm alacaklarını takip ve tahsil etmektedir. Alacaklı müvekkiler açılan icra takibi, alacak davası ve tahsil edilen para ile ilgili belirli periyotlarla mail yoluyla bilgilendirilmektedir.

ADR

Avukatlık ofisimiz yerli ve yabancı şirketlerin ticari bağlantılarına zarar vermeden, ticari sırlarını ortaya çıkarmadan, icra takibinden ve alacak davasından daha hızlı ve ekonomik yollu çözüm olan ADR yoluna sıklıkla başvurmaktadır.

DAVA

Avukatlık ofisimiz, dava açılmasının kaçınılmaz olduğu hallerde yargılama masrafları, dava masrafları, ihtiyati haciz, ihtiyati tedbir alınıp alınmaması, yargılama süresi, davanın olası sonuçları hakkında ayrıntılı bir toplantı yaparak dava sürecine girmektedir. Her duruşma sonrası ve belirli aralıklarla müvekkile dosya hakkında rapor sunulmaktadır..

DAVA TAKİBİ

Hukuk büromuza gelen davaların çoğu uluslararası özellik arz etmektedir. Bu nedenle uyuşmazlıklar birden fazla ülke hukukunu ilgilendirmektedir. Takım çalışmasının başarısına inanan ve bu sayede biçok başarıya imza atmış olan hukuk büromuz uyuşmazlığı ilgilendiren yabancı ülkelerdeki avukat ve hukukçu meslektaşları ile çalışmak konusunda çok deneyimlidir. Uyuşmazlığın çözümüne ilişkin birden çok şehir ve ülkede, birden fazla avukat ile takip edilmesi gereken işlerde avukatlık büromuz bu davalar arasındaki koordinasyonun sağlanması ve her bir avukatlık bürosunun işlemlerini gereği gibi yerine getirip getirmediğinin takibi, dava masraf ve bütçe kontrolü konularında müvekkillerine dava yönetim hizmeti de sunmaktadır.

NO WIN NO FEE

Hukuk büromuzun deneyimli avukatları tarafından uyuşmazlık incelendikten sonra ve dosya ve tarafların durumuna göre "no win no fee" temelli çalışma yürütülebilmektedir. Bu durumda dava masrafları avukatlık büromuz tarafından karşılanmakta ancak davanın kazanılması veya icra takibinin sonuçlandırılması neticesinde masraflar geri alınmaktadır.
Özal Hukuk Bürosu
Copyright © 2015
icon Ataturk Blv., Guneş Sit., B-Blok 17-1,
Konyaalti, Antalya, Turkey.
London:132-134 Lots Road SW10
0RJ Chelsea LONDON
icon Т. +90 242 229 97 21
T. +44 755 168 28 68
F. +90 242 229 97 51
telefon +90 541 229 97 21 (Eng, Tr)
+90 541 551 61 83 (Rus)
+90 532 60118 04 (Ger)